Звукоизоляція приміщень будь якого рівня складності

Звукоізоляція своїми руками

Звукоізоляція своїми руками

Звукоізоляція приміщень це не лише звукоізоляційні матеріали, це цілий комплекс заходів, який вимагає певних знань.
Щоб не допустити типових помилок при звукоізоляції приміщень своїми руками, буде зовсім не зайвим спочатку ознайомитися з рекомендаціями фахівців.

 

Типові помилки при звукоізоляції

Найпоширеніша помилка звукоізоляції – це вислухати і послухатися поради по звукоізоляції людини, яка не є фахівцем в цій області. Найчастіше в якості таких «фахівців» виступають консультанти у будівельних магазинах або просто знайомих. Саме від них можна почути ради, що в якості звукоізоляційних матеріалів можна використати пенополиэтелен, пінопласт і навіть лотки з-під яєць.

Жоден з перерахованих матеріалів не є звукоізоляційним і ніколи не застосовується в шумоизолирующих конструкціях фахівцями з акустики. Пенополиэтилен, пінопласт, пробку можна використати у складі конструкції плаваючих підлог, але слід мати на увазі, що їх коефіцієнт шумопоголощения украй низький. І якщо у Вас дійсно проблема із звукоізоляцією приміщення, то ці матеріали не здатні її вирішити.

Так само не варто сподіватися на килимові покриття «спеціальні» шпалери і фарби або целюлозні штукатурки. Ці матеріали дійсно мають незначні звукопоглинальні властивості, але при звукоізоляції важливо не дати проникнути шуму в приміщення, відбити його, а не поглинути те, що вже проникло. Такі матеріали можна використати як додаткові кошти в тих приміщеннях, де виникає шум, з метою поглинути його, запобігти його подальшому поширенню. І навіть в цьому випадку їх ефективність украй мала. У кращому разі вони можуть усунути луну в приміщенні.

 

Тонкі звукоізоляційні матеріали

Якщо Ви проводите звукоізоляцію своїми руками, то необхідно чітко усвідомлювати, що тонких звукоізоляційних матеріалів практично не існує. Щоб це зрозуміти, досить розглянути наступну формулу:

R = (20 * Lg (m*f)) - 47 (дБ), де:

R – звукоізоляція одношарової конструкції, що захищає;
m – поверхнева маса, вимірювана в кг/кв.м;
f – частота звукової хвилі, вимірювана в герцах (Гц).

З формули виходить два важливі виведення:

  • Усі звукоізоляційні матеріали проявляють себе краще на високих частотах і значно гірше можуть захищати від низькочастотних шумів;
  • Чим більше маси звукоізоляційного матеріалу, тим ефективніше матеріал при шумоізоляції.

Тепер повинно бути зрозуміло, чому пінопласти, пенополиэтилены, пробка і інші матеріали такі неефективні при звукоізоляції приміщень – їх маса дуже мала.

До тонких звукоізоляційних матеріалів відносять мембрани Тексаунда, але фахівці знають, що цей матеріал дуже хороший при створенні демпфуючого шару, наприклад між двома листами гіпсокартону, він знижує ефект резонансу і зменшує провали гіпсокартону на певних частотах. В той же час, подібна конструкція як і раніше буде малоефективна при звукоізоляції від повітряного шуму, оскільки маса мембрани в одному кв.м. конструкції не так велика, як того вимагають закони фізики для ефективної звукоізоляції.

panel Єдиним порівняно тонким матеріалом на українському ринку можуть вважатися звукоізоляційні панелі PhoneStar, які відносно нещодавно були розроблені в Німеччині. Товщина цих панелей 12 мм, що відповідає товщині гіпсокартонного льоту, але вага панелей на один квадратний метр складає більше 18 кг При цьому панелі містять в собі мінерального наповнювача у вільному стані, завдяки чому можуть ефективно поглинати енергію звукових коливань. Цей матеріал дійсно має хороші звукоізоляційні властивості, як проти ударного, так і проти повітряного шуму.

 

 

Джерело шуму

vozdushnyj shum Якщо Ви проводите звукоізоляцію приміщення своїми руками, важливо пам'ятати, що найефективніше проводити звукоізоляцію з боку джерела шуму. Набагато простіше, ефективніше і найголовніше дешевше, контролювати шум в місці його появи, чим проводити шумоізоляцію усіх елементів конструкцій будівлі, по яких цей шум згодом поширюється на всі боки.

Але, на жаль, реалії життя такі, що нам не завжди вдається узяти шум під свій контроль в місці його виникнення. Іноді гуркотить ліфт, або який-небудь інший агрегат, доступність якого з метою звукоізоляції для нас сильно обмежена або виключена. Буває, що джерело шуму це сусіди, але з ними неможливо домовиться про те, щоб провести звукоізоляцію з їх боку.

У цих випадках доведеться боротися з шумом у себе, але тут необхідно усвідомлювати те, що звукові коливання вже поширюються по усіх суміжних стінах і перекриттях. Найчастіше, щоб мати гарантію, що звукоізоляція буде ефективною, потрібно буде створити кімнату в кімнаті. Цей метод має на увазі, що звукоізоляційним матеріалом облицьовувалися усі стіни, підлога і стеля. Цей захід досить дорогий, та зате воно гарантує, що заходи по звукоізоляції дійсно виявляться ефективними.

 

Визначення характеру шумів

udarnyj shum Якщо ви наважилися проводити звукоізоляцію своїми руками, то доведеться провести і ряд досліджень, якими зазвичай займаються консультанти і фахівці з акустики.

В першу чергу треба виділити, з якими саме видами шумів доведеться боротися. Якщо турбує гучна музика або крики сусідів, гавкіт собаки, то ми маємо справу з повітряним шумом. Якщо найбільше неприємностей доставляють звуки кроків або гри дітей у сусідів згори, то означає нам має відбутися боротьба з ударним шумом. Якщо ж шумить ліфт або який-небудь інший інженерний агрегат, і вібрації від них поширюються по усіх елементах конструкції, то доведеться боротися саме із структурним шумом.

Визначивши тип шумів і їх частоти, а також розподіл інтенсивності шумів по частотах, можна вже підбирати звукоізоляційний матеріал. Будь-який виробник надає протоколи акустичних випробувань своїх матеріалів, і по них можна вибрати ті, які будуть найбільш ефективні у боротьбі з виявленими шумами.

На наступному етапі досліджень доведеться відірватися від комп'ютера і провести уважний огляд приміщень. Метою цього дослідження служить пошук щілин між перекриттями і стінами, пошук яких-небудь отворів або тріщин. Щілини між стінами і перекриттями досить характерні для панельних будинків. Тріщини часто можуть утворюватися в цегляних стінах. При цьому не завжди щілини і тріщини помітні через шпалери. Їх необхідно закласти перед тим, як почнеться монтаж звукоізоляційних матеріалів.

Особливо варто приділити увагу розеткам, вимикачам і місцям кріплення верхнього освітлення – це досить поширені місця, через які проникає шум в приміщення. Їх також потрібне звукоизолировать. Можливо, доведеться піти на те, що розетки і вимикачі стануть не внутрішніми, як були, а зовнішніми. Більшість виробників звукоізоляційних матеріалів рекомендують саме їх. Але вихід завжди є, наприклад, виробники звукоізоляційних панелей PhoneStar пропонують технологію, яка дозволяє використати внутрішні розетки і вимикачі і при цьому не втратити в якості звукоізоляції приміщення.

Якщо у Вас є план квартири і Ви провели ретельні дослідження, тоді ви зможете встановити які елементи мають підвищене шумоизлучение і тим самим підготуєте план по проведенню звукоізоляції.

 

Складання комплексу заходів по звукоізоляції

Як відзначалося вище, звукоізоляція окремого елементу конструкції будівлі (підлога, стеля, стіна) не завжди може розв'язати проблему. Тому треба буде прийняти рішення, скільки і яких елементів конструкції підлягають звукоізоляції.

Потім необхідно впоратися з усіма щілинами і тріщинами, що були виявлені в ході досліджень. Іноді доводиться навіть розшивати щілини, щоб потім провести капітальну герметизацію. І природно, треба відразу вирішити, як проводитиметься звукоізоляція вимикачів і електричних розеток.

Особливу увагу варто приділити стінам і перекриттям з легких матеріалів, таких як газобетон стін, дерев'яні перекриття або панелі каркасних заміських будинків. Такі матеріали не можуть забезпечити комфортні умови для проживання.

Якщо дослідження проведені Вами виявили, що в основному Вас турбує середньочастотний шум (голоси, музика), то тут ефективним може виявитися досить широкий спектр звукоізоляційних матеріалів. Але якщо вас турбує низькочастотний шум, то все стає вже значно складніше.

По-перше, необхідно використати в основному важкі матеріали – пам'ятайте формулу – якщо наша частота низька, то збільшити рівень звукоізоляції можна тільки великою масою звукоізоляційних матеріалів.

По-друге, доведеться створювати «кімнату в кімнаті», де на підлозі треба буде споруджувати плаваючу підлогу, а на стінах і стелі створювати фальшстены на каркасах, закріплених на вібропрофілі і вібропідвіси, щоб створити додаткову відстань між звукоізоляційним матеріалом і стіною і виключити проникнення коливань на конструкцію каркаса. В даному випадку, чим більше відстані між стіною і шумоізоляційним матеріалом, тим вище ефективність боротьби проти низькочастотного звуку.

Контакти

04107 м.Київ ул. Овруцька 17 оф.41

044 3792970 Офіс

067 6582726 Андрій

063 6881541 В'ячеслав

067 4672215 Олександр

Контакти нашіх партнерів


Заказать обратный звонок

Оставьте свой телефон и мы перезвоним в ближайшее время

Заказать обратный звонок

Спасибо! Заявка отправлена успешно.