Звукоизоляція приміщень будь якого рівня складності

Звукоізоляція

Звукоізоляція

Сприймати звуки - одна з найважливіших здібностей людини, що дозволяє не лише пізнавати навколишній світ, але і зберігати свою безпеку. Адже слух, це єдиний орган продовжує працювати постійно, навіть під час сну людини. У теж час, сучасна цивілізація породжує настільки багато шумів, що створює для людини дуже некомфортні умови життя, особливо це стає помітним в міських умовах, де зануриться в повну тишу взагалі не можливо. Цілі акустичні інститути займаються проблемою звукоізоляції приміщень, але доки абсолютній шумоізоляції ще ніхто не створив.
В той же час, певні успіхи в області ефективної звукоізоляції все ж є, але слід мати на увазі, що звукоізоляція це не лише ефективні шумопоглинаючі і звукоізоляційні матеріали, але і цілий комплекс заходів. Коли професіонали вирішують проблеми звукоізоляції, вони враховують всілякі чинники, які можуть вплинути на звукоізоляцію. До таких чинників можна віднести труби, що проходять крізь стіни і перекриття, системи вентиляції і навіть електричні розетки.
Крім того, при звукоізоляції приміщень необхідно точно розуміти, з яким видом шуму доводиться боротися Розрізняють три види шумів : повітряний шум, ударний (структурний), шум акустичний.

 

Повітряний шум

vozdushnyj shumПовітряний шум виникає в приміщенні, коли хтось голосно розмовляє, слухає музику.Це досить поширений вид шумів в сучасних багатоквартирних будинках. Дуже багато хто скаржиться, що чують крики і розмови своїх сусідів, гавкіт собак, або коли сусіди дуже голосно слухають музику або телевізор. Звукоізоляція, яка проводиться в квартирі, має бути ефективна по повітряному шуму. На жаль, сучасний ринок пропонує досить велику кількість звукоізоляційних матеріалів, але далеко не усі з них ефективні при звукоізоляції по повітряному шуму. Більшість таких матеріалів належать до категорії шумопоглинаючих матеріалів, а не звукоізолюючих. При виборі матеріалів для звукоізоляції необхідно в обов'язковому порядку звертати увагу саме на ефективність матеріалу проти повітряного шуму

 

 

Ударний шум

udarnyj shumУдарний шум виникає, коли джерело шуму безпосередньо впливає на конструкцію приміщення. Прикладом ударного шуму може бути не лише, коли сусід забиває цвях в стіну, але і коли сусіди згори ходять по підлозі і чутні їх кроки або навіть скрип паркету. Звукові коливання передаються на перекриття і стіни і поширюються усередині них. Боротися з цим видом шумів, значно складніше саме із-за природи поширення звукових коливань. Найефективніше проводити звукоізоляцію підлоги у сусіда, чим звукоізоляцію стелі у своїй квартирі. І тут грає не лише той факт, що звукоізоляція ефективніша, якщо її робити з боку джерела шуму, але і те, що шум від сусідів передається через саме перекриття. Звук поширюється усередині конструкції і передається на суміжні стіни, які так само передаватимуть шум у Вашу квартиру. Тому, якщо проводити звукоізоляцію квартири зі свого боку, доведеться робити звукоізоляцію стелі і стін.

Звукоізоляційні матеріали проти ударного шуму поширеніші, але при їх виборі слід приділяти увагу їх нешкідливості для здоров'я, а так само важливим чинником є товщина звукоізоляції, оскільки кожен сантиметр товщини звукоізоляційного матеріалу зменшуватиме корисну площу Вашого приміщення.

 

Акустичний шум

Акустичний шум виникає, як правило, в необлаштованих приміщеннях і проявляється у вигляді луни. Такий вид шумів нечасто зустрічається в сучасних житлах, оскільки він легко поглинається меблями, килимовими покриттями і іншими предметами інтер'єру. З цим видом шумів найчастіше доводиться боротися студіям, кінозалам і тому подібне. Саме в цьому випадку найбільш ефективні шумопоглинаючі матеріали.

 

Як правильно проводити звукоізоляцію

zvukoizoljacija udarnyj shumПеред тим, як почати проводити звукоізоляцію свого приміщення необхідно оцінити наскільки цілісна конструкція приміщення. Якщо існують отвори, щілини, тріщини, тоді необхідно спочатку приділити їм увагу. Пам'ятайте, що звукоізоляція приміщення - це комплекс заходів, а не тільки звукоізоляційні матеріали!

На наступному кроці треба ретельно підійти до вибору тих матеріалів, за допомогою яких створюватиметься звукоізоляції квартири . Тут треба врахувати, що матеріали мають бути ефективні, як повітряному шуму, так і по ударному шуму. Більшість звукоізоляційних матеріалів ефективна в одному випадку, але малоефективна в іншому. Можна поєднувати декілька видів матеріалів з різними параметрами, але не можна випускати з уваги, що чим товще звукоізоляційна конструкція, тим менше у Вас залишиться корисній житловій площі.

Якщо йдеться про житло, особливо якщо проводиться звукоізоляція дитячої кімнати, то тут важливо пам'ятати, що не усі матеріали є нешкідливими для здоров'я. Крім того, після звукоізоляції приміщення, необхідно подумати про фінішну обробку. Далеко не усі звукоізоляційні матеріали виконані у вигляді жорстких панелей, багато хто має вигляд вати, матів і доведеться проводити їх додаткову обробку. Це у свою чергу призводить до додаткових витрат, а так само знову збільшить товщину конструкцій.

 

Власна і додаткова звукоізоляція

Коли розглядається той або інший звукоізоляційний матеріал, то вказуються параметри власної звукоізоляції. І у більшості випадках у багатьох звукоізоляційних матеріалів ці параметри дуже високі і підтверджені випробуваннями. Але така ефективна звукоізоляція проявиться тільки тоді, коли людина опиниться в приміщенні, де усі стіни, стелі і пола виконані з цього матеріалу. Якщо ж приміщення вже має перекриття, а у разі житла це саме так, то при шумоізоляції може йтися тільки про додаткову звукоізоляцію

Наведемо простий приклад, припустимо, ми маємо цегляну стіну, у якої рівень звукоізоляції 40 дБ. Якщо ми побудуємо додаткову стіну з тієї ж самої цеглини, то рівень звукоізоляції системи буде не 80 дБ, а всього 46. Тобто, додаткова стіна створила додаткову звукоізоляцію в 6 дБ, хоча власна звукоізоляція стіни цілих 40 дБ. Але не можливо заздалегідь сказати, яка буде додаткова звукоізоляція для того або іншого шумоізоляційного матеріалу, оскільки завжди треба відштовхуватися від того, з чого зроблені стіни і перекриття, яка їх товщина, які їх звукоізоляційні властивості. Крім того, важливо пам'ятати, що додаткова звукоізоляція тим менше, чим вище звукоізоляція початкових конструкцій примішення.

 

Особливості звукоізоляції квартири

Вище відзначалося, що при звукоізоляції квартири важливо розуміти, де розташовується джерело шуму. Якщо у Вашій квартирі є музичний інструмент, домашній кінотеатр, музичний центр, то необхідно проводити звукоізоляцію стін саме в цих кімнатах. В цьому випадку звукоізоляційні матеріали не дозволять звуку досягти перегородок, і він не поширюватиметься далі по перекриттях. Якщо ж ви хочете створити затишну обстановку в спальні або дитячій кімнаті, то слідують проводити комплексну звукоізоляцію за принципом " кімната в кімнаті".

Так само слід приділити увагу різним агрегатам і працюючим механізмам - це різні вентилятори, пральні машини, холодильники. Вони є джерелом шуму і тому вимагають звукоізоляції стін, стель з їх боку. До цієї ж категорії належать службові приміщення і технічні споруди у будинку - це всілякі котельні і насосні споруди, ліфти і сходи. На жаль, в цьому випадку, як правило, немає можливості провести звукоізоляцію з їх боку, тому потрібно буде проводити додаткову звукоізоляції усього прилеглого приміщення

Важливу роль при звукоізоляції квартири грає рівень звукоізоляції вікон і дверей. Електричні розетки, вентиляційні отвори, труби опалювання і водопостачання так само можуть сприяти поширенню шумів. Перед тим, як почати звукоізоляцію стін, звукоізоляцію стель, звукоізоляцію підлог, вимагається вжити заходи по усуненню щілин, отворів і тріщин. Детальніша інформація викладена у статті " Звукоізоляція квартири "

 

Німецькі технології в звукоізоляції

Якісна звукоізоляція PhoneStar Дуже трохи сучасних звукоізоляційних матеріалів можуть конкурувати з німецькими розробками. Приміром, німецькі звукоізоляційні панелі PhoneStar, поєднують в собі настільки багато позитивних якостей, що практично не залишають шансів конкуруючим звукоізоляційним матеріалам. Досить перерахувати тільки основні характеристики цих панелей, щоб переконається в цьому.

В першу чергу, цей звукоізоляційний матеріал виконаний у вигляді жорстких багатошарових панелей, що дозволяє їх легко монтувати, а так само скоротити витрати на додаткову обробку приміщення. У другу чергу, це досить тонкий матеріал. Товщина звукоізоляційних панелей PhoneStar складає всього 12 мм, що дозволяє значно економити корисну житлову площу квартири. Якщо врахувати, скільки коштує один квадратний метр сучасного житла, то такий тонкий матеріал дозволяє настільки багато економити, що повністю окупає себе. І саме цей момент робить цей матеріал поза конкуренцією перед іншими звукоізоляційними матеріалами. У третіх, звукоізоляційні панелі PhoneStar ефективні як проти ударного шуму (33 дБ), так і проти повітряного шуму (33 дБ),

Раніше вважалося, що проти ударного шуму ефективні тільки м'які і гнучкі матеріали. Але інноваційні німецькі технології дозволили зробити прорив в цій області. Річ у тому, що, не дивлячись на те, що вони виконані у вигляді жорстких панелей, вони багатошарові і заповнені мінеральним наповнювачем, який знаходиться у вільному стані, що дозволяє йому поглинати енергію звукових хвиль. Ще один дуже важливий момент цих панелей полягає в тому, що вони екологічно бездоганні, що дозволяє використати їх у будь-яких приміщеннях. Крім того, звукоізоляційний матеріал з якого виготовлені панелі, створюють в приміщенні сприятливий мікроклімат. І в цьому аспекті цей матеріал не має ніяких аналогів.

Контакти

04107 м.Київ ул. Овруцька 17 оф.41

044 3792970 Офіс

067 6582726 Андрій

063 6881541 В'ячеслав

067 4672215 Олександр

Контакти нашіх партнерів


Заказать обратный звонок

Оставьте свой телефон и мы перезвоним в ближайшее время

Заказать обратный звонок

Спасибо! Заявка отправлена успешно.