Звукоизоляція приміщень будь якого рівня складності

Шумоізоляція приміщень стаття

Шумоізоляція приміщень

Стаття про шумоізоляцію підготовлена фахівцем-акустиком Юрієм Олексійовичем Щелоковым

Вступ

Під шумоізоляцією розуміють захист приміщень від проникнення в них звуків, що заважають, або шумів, джерела яких можуть знаходитися як поза будівлею, так і усередині нього. Щоб знайти способи захисту приміщення від шумів, слід встановити характер цих шумів і шляху їх проникнення крізь перешкоду.

Існує декілька можливостей проникнення шумів в приміщення. Шуми потрапляють в приміщення шляхом повітряного перенесення:
а) через отвори і щілини в перегородках або через вентиляційні канали.
б) через пори в твердих перешкодах.
в) через пружні коливання перешкоди, що відділяє приміщення від джерела звуку (коливання вигину), що заважає.
г) через пружні подовжні коливання не суміжних перешкод.

Коливання, поширюючись в товщі цих перешкод, поступають в приміщення, що захищається, від бічних стін (непряма передача). Для оцінки ізолюючої здатності кожної з перешкод слідує ту енергію, яка поглинається ними, розділити на дві частини: енергію, розсіяну в товщі перегородки і енергію, що пройшла через неї.

Передача звуку за допомогою поперечних коливань перегородок

Під дією звукових хвиль перешкода (стіна), що відділяє одно приміщення від іншого, може приходити в коливальний рух. Навіть при дуже малих коливаннях, коли амплітуда їх складає тільки 7*10-5 мм, вони передаються в суміжне приміщення і добре сприймаються вухом.

Власна шумоізоляція перегородки, що переміщається при коливаннях як одно ціле, зростає при збільшенні інтенсивності звуку, що впливає на неї, збільшенні частоти цього звуку, щільності матеріалу і товщини самої перегородки, тобто її інертної маси.

Власна шумоізоляція перегородки, що здійснює коливання вигину, залежить, окрім іншого, ще і від кута падіння хвилі.

Проходження звуку крізь пористі перегородки

1) для перегородок з пористих матеріалів характерна низька власна звукоізоляція (10 дБ), яка може бути практично відчутною тільки на високих частотах і при дуже великій товщині матеріалів;

2) власна ізоляція цих матеріалів тим більше, чим менше пористості і більше опір тертю;

3) шумоизолирующие властивості пористих матеріалів проявляються при використанні їх у вигляді самостійних перегородок;

4) пористі матеріали не є досить хорошими ізоляторами від повітряного перенесення шумів. Застосування їх в комбінації з іншими матеріалами, при щільному приляганні, також майже нічого не дає.

Звукоізоляція зведенням багатошарових перешкод

Стіни, складені з декількох перегородок, що не мають жорсткого зв'язку, поводяться як складні коливальні системи, що дозволяють, при тій же інертній масі, що і поодинока стіна, отримати значно більшу величину звукоізоляції. За грубими підрахунками, подвоєння маси поодинокої стіни приводить, максимально, до збільшення звукоізоляції на 6 дБ, тоді як дві перегородки тієї ж сумарної маси, дають подвоєння величини власної звукоізоляції.

Повітряні проміжки між перегородками підвищують шумоізоляцію конструкції , граючи роль демпфера, дія якого стає ефективніше зі збільшенням ширини проміжку і при заповненні цих перегородок не пов'язаним з основною стіною поглинаючим матеріалом.

Провали, що виникають за рахунок резонансу, на частотній характеристиці звукоізоляції можуть бути частково усунені шляхом деякого збільшення маси перегородок, ширини проміжку між ними і внесення відмінності в товщину, щільність і конструкцію кожної перегородки.

Панелі PhoneStar компанії «Вольф Баварія Україна» мають:

  • високу масу (17,5 кг на 1 м2);
  • багатошарову конструкцію з гофрованим профілем (жорстка структура) з матеріалів тих, що мають акустичний імпеданс, що сильно відрізняється;
  • гранульований, екологічно чистий наповнювач, здатний переміщатися під впливом звукової хвилі, і тим самим що забезпечує додаткову дисипацію акустичної енергії.

 

Тому існуючі сьогодні на ринку шумоізоляційні матеріали не можуть порівнятися по ефективності з панелями PhoneStar.

Монтаж панелей на стіни

Нижче представлені основні варіанти кріплення панелей до стін !!!

Монтаж панелей безпосередньо до стіни
Монтаж здійснюється за допомогою дюбель-гвоздей Wolf. Поверхня стіни має бути сухою і рівною. Прикласти панель до стіни, просвердлити крізь панель отвір в стіні діаметром 6 мм, глибиною 70 мм і вбити в отвір дюбель-цвях Wolf (6,8*60), притопивши капелюшок в товщі панелі. При розмітці отворів, відступ від краю панелі 50 мм, крок 200-250 мм.

Монтаж панелей до профілю
Закріпити стойки профілю саморезами до стіни з кроком 400 мм, заздалегідь виставивши їх по рівню. Між стіною і профілем бажано прокласти пружний матеріал, гуму або пробку. До профілю Knauf саморезами з кроком 250-300 мм закріпити панелі PhoneStar. Поверх панелей PhoneStar закріпити листи гіпсокартону саморезами завдовжки 25 мм так, щоб саморезы ніде не стикалася з профілем.

Монтаж панелей до дерев'яного обрешетування
Закріпити обрешетування з дерев'яних брусків 30*50 з кроком 400 мм. Голівки саморезов утапливаются у брусок. До профілю з брусків саморезами з кроком 250-300 мм закріпити панелі PhoneStar. Поверх панелей PhoneStar закріпити листи гіпсокартону, саморезами завдовжки 25 мм.

Монтаж панелей на стелю

Нижче представлені основні варіанти кріплення панелей на стелю!!!

Найбільш ефективний варіант кріплення траверси за допомогою вібропідвісів (підвісів). Такий варіант кріплення може забезпечити додаткову звукоізоляцію структурного шуму до 10 дБА (см рис.1). При цьому необхідно враховувати здатність підвісів, що несе.

Шумоізоляція стелі
Рис.1 Монтаж панелей через підвіси

Також можлива установка шумоізоляційних панелей на стелю за допомогою металевих анкерів (см рис.2).
Звукоізоляція стелі

 

 

Рис.2 Монтаж панелей безпосередньо на стельове перекриття

Примітки:

1. Монтаж панелей на масивні стіни може бути проведений до профілю Knauf чи на дерев'яне обрешетування.

2. Текст на етикетці панелі PhoneStar при монтажі на стіни ЗАВЖДИ повинен розташовуватися горизонтально, так, щоб він легко читався. Це забезпечує правильне розташування шарів каркаса усередині панелі для найкращого ефекту. По розташуванню етикетки приймають рішення про вибір напряму кріплень профілю Knauf або бруса обрешетування (горизонталь або вертикаль).

3. При монтажі необхідно домагатися того, щоб були відсутні щілини, між панелями. Усі стики мають промазати силіконом, а потім проклеєні спеціальною стрічкою Wolf Tape .

4. Монтаж панелей повинен здійснюватися «вразбежку» («у шаховому порядку»).

5. Окрім цього варто пам'ятати, що звукоізоляція повітряного шуму підкоряється закону маси!!! І хорошої звукоізоляції не можна добитися, використовуючи легкі матеріали.

Контакти

04107 м.Київ ул. Овруцька 17 оф.41

044 3792970 Офіс

067 6582726 Андрій

063 6881541 В'ячеслав

067 4672215 Олександр

Контакти нашіх партнерів


Заказать обратный звонок

Оставьте свой телефон и мы перезвоним в ближайшее время

Заказать обратный звонок

Спасибо! Заявка отправлена успешно.