Звукоизоляція приміщень будь якого рівня складності

Ключові принципи звукоізоляції

Ключові принципи звукоізоляції

Для того, щоб створити комфортне акустичне середовище в приміщенні, необхідно захистити це приміщення від зовнішніх шумів. Тобто, на шляху звуку повинна стояти фізична перешкода. Давайте подивимося на це з точки зору загальної фізики.

Звук - це хвиля, яка поширюється в середовищі з великою швидкістю і проявляється у вигляді механічних коливань цього середовища. Причому звукова хвиля поширюється не лише в повітряному середовищі, але і у будь-якій іншій: наприклад, коли звук проходить через стіну, в ній теж виникають коливання, і іноді досить значні. Для того, щоб перешкода цим коливанням була ефективною, звукову хвилю треба:

  • а) відбити від поверхні;
  • б) розсіяти;
  • в) поглинути.

Тільки поєднання цих умов приведе до потрібного результату. Тепер давайте коротко зупинимося на основних вимогах, яким повинні відповідати звукоізоляційні матеріали.

Головний чинник, сприяючий відображенню звуку, - це маса відзеркалювальної поверхні (конструкції). Чим вище маса матеріалу, з якого виготовлена поверхня, тим краще показники звукоізоляції. У свідомості багатьох велика маса пов'язана з великим об'ємом і завтовшки. Але не усі можуть собі дозволити такі потужні стіни і перекриття, оскільки вони "з'їдають" метраж приміщення, а результат при цьому все одно може бути незадовільним, якщо не дотримуються усі вимоги.

Другий чинник: пластичність . Наприклад, якщо ми постукаємо за будь-яким твердим матеріалом, звук пошириться по усій його поверхні. Тому навіть метрова бетонна стіна сама по собі не служить гарантом звукоізоляції. А якщо ми постукаємо за м'яким матеріалом, то звук буде злокалізований тільки в районі стука. Хороші показники звукоізоляції безпосередньо залежать від того, наскільки пластичним і бажано пружним є звукоізоляційний матеріал.

Третій чинник: багатошаровість . Коли звук стикається з перешкодою, відбувається перетворення енергії. Звукова хвиля з повітря переходить в хвилю, яка поширюється в твердому тілі, і з іншого боку перешкоди знову перетворюється на повітряні коливання. Із загальної фізики відомо, що будь-яке перетворення якої-небудь енергії спричиняє за собою втрати (як правило, у вигляді теплової енергії). Наочний приклад: якщо ми сядемо навпроти співрозмовника і напрямлено говоритимемо в його сторону, але між нами по усьому периметру буде аркуш паперу, він чутиме нас гірше. Якщо ж ми поставимо декілька листів підряд, то у звукової хвилі буде декілька перетворень від площини до повітря, і кожна окрема перешкода означатиме втрати в звукообразовании. А якщо ці шари будуть такими, що перемежаються, і кожен матиме відмінні від сусідніх шарів властивості, то на кожному етапі перетворення сила звуку знижуватиметься.

І нарешті, четвертий чинник: правильно виконана конструкція . Хороший звукоізоляційний ефект дасть зрештою не стільки сам матеріал або сукупність декількох матеріалів, скільки конструкція, тобто система правильно виконаних дій. Міра ефективності звукоізоляції - величина непостійна. Вона міняється залежно від того, яку систему застосували для досягнення ефекту.

Контакти

04107 м.Київ ул. Овруцька 17 оф.41

044 3792970 Офіс

067 6582726 Андрій

063 6881541 В'ячеслав

067 4672215 Олександр

Контакти нашіх партнерів


Заказать обратный звонок

Оставьте свой телефон и мы перезвоним в ближайшее время

Заказать обратный звонок

Спасибо! Заявка отправлена успешно.